Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Uçansu Şelalesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Uçansu Şelalesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

🌲 Uçansu şelalesi, Antalya ilinin Serik ilçesi Gebiz Beldesine bağlı Akçapınar köyü sınırlarında yer alan tabiat harikası yer. Antalya’ya 70 km, Serik’e 54 km mesafededir. Deniz seviyesinden yüksekliği 400 m’dir. Yukarı Uçansu şelalesi 70 m, Aşağı Uçansu şelalesi 51,5 m’den dökülür.

🌲 Toroslardan gelen su yeşillikler içine dökülür aslında dökülmekten ziyade süzülüyor desek yeridir bu yüzden şelaleye bölge halkı Uçansu ismini vermiş. Gebiz beldesinden sonra yolu stabilizedir bahar mevsiminde karların erimesi ile su seviyesinde artış yaşanmakta ve yükselmelere neden olmakta bu sebeple yol bazen geçit vermemektedir.

UCANSU
UÇANSU

🌲 Şelaleye vardığınızda yeşil ve güzel bir vadide bulunan şelalenin önünde oluşan doğal havuzun, buz gibi sularına atlayarak serinlemeyi unutmayın.

Kısa kısa bilgiler vermek gerekirse;

🌲37.1724000, 30.9045000 koordinatları navigasyona kopyaladığınızda çıkan konum sizi Uçansu şelalesinin 6 km yakınına götürecektir. Konum bittiğinde toprak yoldan yaklaşık 15 dakika daha devam ettiğinizde uçansu şelalesine ulaşabilirsiniz.
🌲Yolu düzgündür her araç gidebilir.
🌲Antalya şehir merkezine yaklaşık 70 km uzaklıktadır.
🌲Kamp yapılabilir
🌲Herhangi bir işletme bulunmamaktadır.
🌲Su kaynağı(çeşme) – WC bulunmamaktadır.
🌲En yakın market Aķçapınar köyündedir.
🌲Uçansu 2 şelalesine gitmek için şelalenin sağ tarafından 2 km daha gittikten sonra ulaşabilirsiniz.

KONUM İÇİN AŞAĞIDAKİ HARİTAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

Yorum Yap