Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Samsun Kamp Alanları

Samsun Kamp Alanları – Samsun Kamp Yerleri 

Yeşil ve Mavinin buluştuğu doğa harikası bir şehirdir Samsun.

Havzaları, deltaları, ovaları, yeşillikleri ve doğal parklarıyla adeta bir turizm cennetidir Samsun.

Bu yazımızda sizlere, Samsun Kamp Alanları ‘ndan bahsedeceğiz.

1-Nebiyan Yaylası Çadır Kamp Alanı

Nebiyan Yaylası Samsun şehir merkezine 60 km mesafede bulunmaktadır. 19 Mayıs İlçesi sınırları içerisinde bulunan yaylanın ilçe merkezine uzaklığı ise 30 km’dir.

Bu yayla “Bünyan Dağı” ismi ile de bilinmektedir. Samsun’un en yüksek noktası burasıdır.

Bu sebeple oldukça serin bir havaya sahiptir.

Nebiyan Kamp AlaniToplu taşıma araçları ne yazık ki bu alana ulaşım sağlamamaktadır. Sadece özel araçlarınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Nebiyan yaylasında kampçıların ihtiyaçlarını karşılayacağı birkaç tesis bulunuyor. Özellikle WC ve yemek ihtiyacı bölgedeki restoranlardan kolaylıkla sağlanabiliyor. Diğer ihtiyaçlar için hazırlıklı gelmekte fayda var.

KONUM İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

2-Ladik Gölü Kamp Alanı

Samsun-Ladik ilçe sınırında olup, şehir merkezine 85 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Ladik Gölü, çadır ve karavan kampçılığı yapabileceğiniz alanlardan bir tanesidir. Sadece kampçılık için değil yöre halkı için günübirlik geziler ve piknik içinde tercih edilmektedir.

Ladik Golu

Ladik Gölü etrafındaki ormanları ve temiz havası ile ilgi çekmektedir. Çadırınızı istediğiniz yere kurabilir, kamp keyfinin tadını çıkarabilirsiniz.

Kamp Alanına özel araçlarınızla ve ilçe merkezinden kalkan toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kamp alanında herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu yüzden temel ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmenizi öneriyoruz.

KONUM İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

3-Kocadağ Yaylası Kamp Alanı

Atakum ilçesinde bulunan Kocadağ Yaylası Kamp Alanı ; Şehir merkezine 40KM , Atakum’a 15KM uzaklıktadır. 1300 Metre rakıma sahip bir yayladır

Tertemiz doğa havası, bol oksijeni ile sadece çadır ve karavan kampçılığı için değil aynı zamanda trekking, tırmanış ve spor aktivitelerinin yapılabileceği kamp alanıdır.

Kocadag Yaylasi

Kocadağ Yaylası Kamp Alanına ulaşım sadece özel araçlar ile sağlanmaktadır.

Kamp alanında herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu yüzden temel ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmenizi öneriyoruz.

KONUM İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

4-Çakırgümüş Yaylası Kamp Alanı

Çakırgümüş yaylası şehir merkezine 80 km mesafede bulunuyor.

1500 metre rakıma sahip olan yaylada yaz aylarında birçok şenlik düzenlenmektedir.

Cakirgumus Yaylasi

Yemyeşil doğası ile Karadeniz’in tüm güzelliklerini sizlere sunan alanda çadır kampı yapabilirsiniz. Şehrin stresinden ve kalabalığından uzaklaşıp doğanın kalbinde kafa dinlemek isteyenlerin tercih ettiği Çakırgümüş yaylasında kampçılığın haricinde trekking, doğa fotoğrafçılığı gibi aktiviteler de yapılıyor.

Kamp alanında herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu yüzden temel ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmenizi öneriyoruz.

KONUM İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

5-Kızılırmak Deltası Kamp Alanı

Kızılırmak’ın Karadeniz’e döküldüğü nokta olan Kızılırmak deltası şehir merkezine 70 km mesafede bulunuyor. Delta birçok kuş türüne ev sahipliği yapan bir doğa alanıdır. Korumalı alan ilan edilen bölgede bir çok yaban hayatı çeşitliliği bulunmaktadır.

Ayrıca delta’da tarihi dönemlerden kalma bir çok yerleşim yeri mevcuttur.

Kizilirmak Deltasi

Bütün bunlarla birlikte bölge ve ülkemiz turizmi açısından da oldukça önemli olan Kızılırmak deltasında kuş gözlemciliği, avcılık, doğa yürüyüşleri, ekolojik turizm ve kampçılık da yapılıyor. Bölgede çadır kampı ve karavan kampı kurmak isteyenler için bu harika doğada oldukça uygun yerler mevcut.

Bölgeyi gezmek ve bölgede kamp yapmak sıkça tercih edilen bölgede ihtiyaçlar tek bir işletme bulunuyor. Buradan yemek ve WC gibi ihtiyaçlar karşılanabilir.

KONUM İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Yorum Yap