Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Manavgat Şelalesi Gezi Rehberi

Manavgat Şelalesi Antalya

Manavgat Şelalesi Gezi Rehberi

💙 Antalya’nın hatta ülkemizin en önemli ve en güzel şelalelerden biri olan Manavgat Şelalesi, her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilen Antalya’ya geldiğinizde mutlaka gezilmesi gereken yerlerden birisidir. Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan şelale, ilçe merkezine 3 km, Antalya il merkezine de yaklaşık 72 km mesafede bulunmaktadır.

💙 Adını ilçe merkezinden alan Manavgat Şelalesi, 3 – 4 metre yükseklikten dökülmektedir. Manavgat Şelalesi, doğanın insanlara sunmuş olduğu en güzel yerlerden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Şelaleyi besleyen en büyük kaynak olan Dumanlı Kaynağı kayaların arasından çıkan suların coşkulu şekilde akmasıyla şelaleye ulaşmaktadır.  Şelalenin bulunduğu bölgede rafting, araçla safari gibi aktiviteler de yapabilirsiniz. Yine muhteşem şelale manzaralı çay bahçelerinde birşeyler içip günün yorgunluğunu atabilirsiniz.  Şelalenin bulunduğu alanda yemek yiyebileceğiniz, sıcak soğuk birşeyler içebileceğiniz mekanlar bulunmaktadır.

969D06BA 1E6C 4126 9848 DB05CC52BABB

Manavgat Şelalesi Giriş Ücreti

🌿Yetişkin: Girişte yetişkinlerden 6 TL ücret alınmaktadır.

🌿İlk ve Ortaokul Öğrenciler: Manavgat Şelalesi’ne ücretsiz bir şekilde girebilmektedir.

🌿Şehit ve Gazi Aileleri: Manavgat Şelalesi’ne ücretsiz bir şekilde girebilmektedir

💙 Manavgat Şelalesi saat 08:00 ile 19:30 arasında her gün ziyarete açıktır.

Manavgat Şelalesi’nde Gezilecek Yerler?

Manavgat Şelalesi’ne gidildiğinde görülmesi gereken yerlerden bazıları aşağıda yer almaktadır. Bu yerler şu şekildedir:

💙 Side Antik Kenti: Side Antik Kenti, Side sahilinin yanında bulunmaktadır. Bu tarihi yapı ziyaretçilere eski uygarlıklar hakkında değişik bilgiler sunmaktadır.

💙 Apollon Tapınağı: Apollon Tapınağı M.S 150 yıllarında yapılmaktadır. Yapı bölgeye çok sayıda turist gelmesini sağlamaktadır.

💙 Side Anfi Tiyatrosu: Burada çeşitli mimari yapılar yer almaktadır. Side Anfi Tiyatrosu daha çok Roma İmparatorluğu’na ait izler taşımaktadır.

💙 Köprülü Kanyon Milli Parkı: Milli parkın içerisinde Artemis Tapınağı ve Zeus Tapınağı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra parkın etrafında barınmak için yerler de bulunmaktadır.

💙 Seleykia (Etenna) Antik Kenti: Bu antik kentte çok sayıda doğal mimari yapılar yer almaktadır.

💙 Side Müzesi: Müzede Roma ve Bizans İmparatorluğu’na özgü eserler yer almaktadır. Ziyaretçiler bu dönem hakkında müzeden çok sayıda bilgi elde edebilme imkanına sahiptir.

Manavgat Şelalesi’nde Yapılacak Aktiviteler

Aşağıda Manavgat Şelalesi’nde yapılması gereken aktiviteler aşağıda yer almaktadır. Bu aktiviteler şu şekildedir:

🌿Nehir Raftingi ve Tubing

🌿Tekne Turları

🌿4WD, ATV ve Off-Road Turları

🌿Adrenalin ve Macera Turları

🌿Tüplü Dalış ve Şnorkelle Dalış

🌿Kano Gezintisi

Konum için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Yorum Yap