Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mağaralı Koy Nerede ve Nasıl Gidilir?

Finike Mağaralı Koy Nerede ve Nasıl Gidilir? Mağaralı Koy Yol Tarifi

💙 Mağaralı koy Finike-Demre karayolu yolu üzerinde bulunan, belkide defalarca yanından yöresinden geçtiğiniz halde bir türlü fark edemediğiniz doğal bir oluşum. Suyunun berraklığı , sunduğu eşsiz manzarası , içinde barındırdığı ilgi çekici mağarası ile oldukça huzur dolu bir yer bizce.

magarali koyy

 

💙 Son zamanlarda artan popülerliği ile koya çok fazla insan ve tekne ulaşmaktadır. Bazı günlerde koya demir atan tekneler yüzünden koyun sunduğu eşsiz manzara maalesef bozulmaktadır. Suyun rengi turkuaz, kumsalı beyaz olan  olan bu koyda manzara eşliğinde huzurlu bir şekilde yüzmek istiyorsanız kesinlikle sabah erken saatlerde gitmelisiniz. İnsan ve tekne kalabalığını atlatmış olacaksınız. Hele ki seçtiğiniz zaman hafta içi ise tadından yenilmez. Mağaraya giriş ücretsizdir. Herhangi bir tesis bulunmadığından suyunuzu ve şemsiyenizi yanınıza almalısınız. Wc ve duş bulunmamaktadır. Koya anayoldan aşağıya doğru yürüyerek rahat bir şekilde birkaç dakika içinde ulaşabilirsiniz.

Magarali koy

Mağaralı koya nasıl giderim?

Mağaralı Koy Demre-Finike karayolu üzerinde olduğu için ulaşımı çok kolaydır. Finike ‘de küçük küçük koylar mevcut elbette ama Mağaralı koy’un yerin ayrı. Gökliman ve Çağıllı plajlarından sonra 5 dk içerisinde Demre güzergahına giderken bu eşsiz koyu görebilirsiniz. Ufak bir hatırlatma koyun hemen üst kısmında uyarı niteliğinde değerli eşyalarınızı arabada bırakmayın yazısını göreceksiniz, buraya arabanızı dikkatli bir şekilde park ettiğinizden emin olarak aşağıya ininiz.

Magarali koy kus bakisi

💙 Ayrıca aşağıdaki konuma tıklayarak Mağaralı koya ulaşabilirsiniz 🌿

Yorum Yap