Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Longosphere Glamping Nerede? İğneada Longosphere Fiyatı

İğneada Longosphere Galimping Nerede?

İğneada Longosphere Fiyatı

Bu konumuzda sizlere Longosphere’den kısaca bahsedeceğiz. Eğer henüz Longosphere ile tanışmadıysanız ve bu tesiste glamping deneyimi yaşamadıysanız gerekli bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Orman

Türkiye’de Glamping Yapılabilecek En Büyük Tesis: Longosphere Glamping

Kırklareli’ne bağlı Demirköy ilçesinde bulunan İğneada, ülkemizin en büyük glamping tesisine ev sahipliği yapıyor. Longosphere isimli bu tesis, İğneada Longoz Ormanları’nın tam kalbinde yer almakta.

Gunesli

Longosphere Glamping Nerede?

27-28 derece doğu boylamı ile 41-42 derece kuzey enlemi arasındaki İğneada Longoz Ormanları, toplam 3155 hektarlık alana yayılıyor. Yıldız Dağları’nın eteklerinde bulunan bu bölge, Bulgaristan sınırında ve Karadeniz kıyısında. Bu bölgenin en önemli özelliği, ülkemizde gerçek anlamda longoz ekosistemine sahip tek bölge olması. Türkiye’nin 39. milli parkı ilan edilen İğneada Longoz Ormanları’nda Longosphere, böylelikle güzel bir glamping deneyimi sunuyor.

Farklı Konaklama Seçenekleri Ve Özellikleri

Doğada keyifli bir tatil geçirmek için eskiye oranla artık çok fazla ve daha konforlu seçenekler var. Eskiden doğa tatili denildiğinde akla ilk gelen şey kamp yapmak oluyordu. Oysa kamp şartları konfor açısından pek çok kişi için yeterli değildir. Glamping hizmetlerinin en güzel tarafı, doğada konforlu bir tatil deneyimi sunması. Bu bağlamda Longosphere, farklı konaklama seçenekleriyle Glamping konusunda standartları yükseltiyor.

8

Longosphere’de üç farklı konaklama seçeneği var. Bunlar Sincap Çadır, Kaplumbağa Çadır ve Kaplumbağa Plus çadır şeklinde sınıflandırılıyor. Bu üç seçenek farklı bütçelere uygun çözümlere sahip. Longosphere’de halihazırda toplam 64 Sincap Çadır, 40 Kaplumbağa Çadır ve 21 Kaplumbağa Plus Çadır var. Türkiye’de Glampingde bu yoğunlukta hizmet veren başka bir tesis henüz yok. Bu nedenle Longosphere ülkemizin Glamping konusunda açık ara lider oyuncusu.

Şimdi bu konaklama seçeneklerini ve sunduğu imkanları biraz detaylandıralım.

Sonbaharr
Sonbahar

Sadelik ve Rahatlık Arayanlar İçin Sincap Çadır

Adının çadır olduğuna bakmayın. Longosphere’de bulacağınız Sincap Çadır bildiğiniz kamp çadırlarının çok çok ötesinde. Her şeyden önce bu seçenekte bambaşka bir atmosfer var. Sırf görüntüsü bile doğaya adeta meydan okuyor. Sanki, doğanın kucağında tatil geçirmek için uyku tulumlarına ihtiyacınız yok, diyor. Başka bir deyişle şehir hayatında alıştığınız yatak kalitesine ve uyku konforuna Longosphere’de de ulaşabilirsiniz.

Sincap çadır
Sincap Çadır

Sincap Çadır’ın dikkat çeken özelliklerinden biri de panoramik tavanı. Günün ilk ışıkları çadırınızın içine düşerken güne çok güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Gece uyumadan önce yıldızları seyretmek için de yüzünüzü çatıya çevirmeniz yeterli. Hava eğer bulutsuzsa yıldızları tüm ihtişamıyla seyrederek uykuya dalmak çok güzel bir deneyim olmaz mı?

Sincap Sonbahar

Sincap Çadır hem sadeliğiyle, hem de sunduğu rahatlıkla dikkat çekici. Bu çadırlar 2 kişilik. Bununla birlikte +12 yaş kısıtlaması var. Çadırdaki imkanlar;

 • Klima,
 • Ücretli mini bar,
 • Elektrik tesisatı,
 • Antibakteriyel ahşap zemin,
 • Bahçe oturma grubu,
 • Kablosuz internet şeklinde.

Bu imkanları görünce olur mu böyle şey diyebilirsiniz. Evet, oluyor. Sincap Çadır’da klima da var, diğer imkanlar da var. Sıradan kamp çadırlarına alışkın olanlar Sincap Çadır’ı görünce çok şaşırabilir.

Konforlu Özellikleri ile Kaplumbağa Çadır

Sincap Çadır’a oranla daha konforlu bir konaklama deneyimini Kaplumbağa Çadır’da bulabilirsiniz. Bu çadırlar 3 kişilik. Fakat ikisi arasındaki farklar sadece kişi sayısıyla sınırlı değil. Bu çadırların sunduğu imkanlar da daha geniş. Bu imkanlar;

kaplumbagacadir
Kaplumbağa Çadır
 • Klima,
 • Ücretli mini bar,
 • Elektrik tesisatı,
 • Antibakteriyel ahşap zemin,
 • Bahçe oturma grubu,
 • Kablosuz internet,
 • Tuvalet ve duş,
 • Terlik ve banyo malzemeleri,
 • Saç kurutma makinesi,
 • Gardırop,
 • Çalışma masası,
 • Çay kahve imkanı şeklinde.

Kaplumbağa Çadır’ın Sincap Çadır’a göre en önemli avantajlarından biri tuvalet ve banyonun çadırın içinde olması. Ayrıca gardırop, saç kurutma makinesi ve çalışma masası da var. Dolayısıyla kıyafetlerinizi saklamak veya bilgisayarınızı kullanmak için gerekli çözümler hazır. Tatilde olsanız da bilgisayarınızı kullanmak, maillerinizi kontrol etmek isterseniz Kaplumbağa Çadır’da bunları kolaylıkla yapabilirsiniz. Hatta dilerseniz verandayı da kullanabilirsiniz.

kaplumbağa
Kaplumbağa Çadır

Tüm bu özellikleriyle Kaplumbağa Çadır Glampingde standartları yükseltiyor. Klimasıyla, mini barıyla, çalışma masası ve diğer özellikleriyle Kaplumbağa Çadır’da konfor için gerekli her şey düşünülmüş.

Doğayı En İyi Şekilde Hissedebileceğiniz Kaplumbağa Plus Çadır

Kaplumbağa Plus Çadır’ın en önemli özelliği 4 kişilik olması. Bu konaklama seçeneğinin adında geçen çadır ifadesi de sizi yanıltmasın. Çünkü bildiğiniz kamp çadırlarına hiç benzemiyor. Hatta görünümü adeta tiny house gibi. Bu konsept ülkemizde pek bilinmese de meraklılarının iyi bildiği bir konsept. Gereksiz tüketimi özendiren şeyleri geride bırakıp en gerekli şeylerde konfor standartlarını yükseltiyor. Böylelikle mekanı daha verimli ve huzurlu hale getiriyor.

foodandwooddrest
Kaplumbağa Plus Çadır

Düşünsenize, 2 günlüğüne tatil yapmak ve kendinizi doğanın kucağına atmak istediniz. Fakat uyku tulumunda uyumak, ılık duş yapamamak size göre değil ise ne yapacaksınız? Ya bu fikrinizden vazgeçeceksiniz, ya da kendinize uygun seçenekleri araştıracaksınız. İşte Longosphere uygun seçenekleri bulabileceğiniz en doğru adres.

İster ailenizle isterseniz arkadaşlarınızla birlikte Kaplumbağa Plus Çadır’da konaklayarak güzel bir tatil deneyimi yaşamanız mümkün. Bu çadırda sizi bekleyen imkanlar Kaplumbağa Çadır ile aynı. Aradaki fark, Kaplumbağa Plus’ın 4 kişilik konaklama deneyimiyle adeta tiny house konsepti sunması. Bu konaklama seçeneğinde kendinizi ve sevdiğiniz üç kişiyi doğanın güzelliklerine bırakabilirsiniz. Üstelik bunu yaparken konforunuzdan ödün vermek zorunda değilsiniz.

unimog safari
Safari

Huzur ve Eğlenceyi Hissedebileceğiniz Aktiviteler

Longosphere sadece konaklama imkanlarıyla dikkat çeken bir tesis değil. Glamping hizmetleri de zaten sadece konaklama hizmetlerinden ibaret değil. Longosphere’de huzur ve eğlenceyi hissedebileceğiniz birbirinden güzel aktivite seçenekleri bulabilirsiniz. Bu seçenekler şu şekilde:

 • Happy Sapiens Macera Parkı
 • Orman Trekking Turları
 • Unimog Safari
 • Bisiklet Orman Turları
 • Mantar Toplama Turu
 • Yoga Eğitimleri

Kısaca ifade etmek gerekirse Happy Sapiens Macera Parkı’nda 35 farklı oyun var. Doğada aksiyon dolu anlar yaşamak isteyenler için bu oyunlar harika bir seçim. Longosphere’de orman trekking turuna çıkarsanız İğneada Longoz Ormanları’nın tüm güzelliğini görebilirsiniz. Buradaki ekosistem gerçekten de ülkemizde başka hiçbir yerde yok. Zaten İğneada, dünyanın en büyük üçüncü longoz ormanına sahip. Bu yüzden bu bölgeyi ülkemizdeki diğer longozlarla karşılaştırmak bir bakıma haksızlık olur.

yogalongo
Yoga

Bu bağlamda unimog safariye katılarak İğneada Longoz Ormanları’ndaki doğal hayatı yakından gözlemleyebilirsiniz. Bisiklete binmeyi seviyorsanız bölgede harika bisiklet parkurları var. Ayrıca mantar toplamak da yine doğada yapabileceğiniz en güzel aktivitelerden biri. Bu bölge mantar çeşitliliği açısından da zengin bir bölge. Diğer taraftan eğer yogaya başlamak isteyip de bir türlü fırsat bulamadıysanız Longosphere’de bunun da çözümü var.

Orman
Longosphere Kuş Bakışı

Son olarak Kasaba Sokağı’ndan da kısaca bahsedelim. Longosphere’de beslenme konusunda birbirinden güzel seçenekler mevcut. Örneğin Kasaba Sokağı’ndaki Koru Büfe, konaklama ve aktiviteler sırasında her türlü beslenme ihtiyacınızı karşılıyor. Ayrıca Usta Kasap’ta her zaman taze ve kaliteli ürünler var. Üstelik barbekü ve ızgara için Longosphere’de her şey düşünülmüş. Bunlara ek olarak hediyelik eşya almak, organik ve yöresel lezzetleri tatmak için de çeşitli imkanlar var.

İşte tüm bu nedenlerden dolayı Longosphere, beklentilerinizin ötesinde bir glamping tatili sağlamakta.

LONGOSPHERE
Longosphere Genel Görünüm

İğneada longosphere’de konaklama, detaylı bilgi ve fiyat bilgisi için www.longosphere.com adresine tıklayabilirsiniz.

Longosphere’e Ulaşmak İçin:

Adres: Yeni Mahalle Sislioba Yolu No:8 İğneada, Demirköy, Kırklareli

e-Mail: info@longosphere.com

Telefon: 444 5267

Sosyal Medya:

https://www.facebook.com/longosphere/

https://www.instagram.com/longosphere/

https://www.twitter.com/longosphere/

 

🌿 İlginizi Çelebilecek Diğer İçeriklerimiz 

Kocaeli Kamp Alanları 2022

Olimpos Bungalov ve Ağaç Evleri

Çıralı Bungalov Evleri ve Otelleri

Adrasan Bungalov Evleri ve Bungalov Otelleri

Antalya Bungalov Otelleri ve Bungalov Evleri

Köprülü Kanyon Ecofamily Park Nerede? Kesfihuzur

Araç Üstü Çadır İncelemesi | Roof Top Tent | Kesfihuzur

Yuvarlakçay Defne Restaurant Nerede? Yuvarlakçay Yol Tarifi

Bursa Kamp Yerleri

Bolu Kamp Yerleri

Kapadokya Kamp Yerleri

KesfiHuzur Anasayfa

Yorum Yap