Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kurşunlu Şelalesi Nerede? Kurşunlu Şelalesi Giriş Ücreti?

Kurşunlu Şelalesi Nerede? Kurşunlu Şelalesi Giriş Ücreti?

Antalya’nın doğal güzelliklerinden birisi olan Kurşunlu Şelalesi, zengin florası ve bölgenin 100’den fazla kuş çeşidini içinde barındırması ile doğal bir cennet olarak bilinmekte. Antalya’ya 20 km mesafede bulunmakta. 7 adet küçük göletin, küçük şelaleciklerle birbirine bağlandığı 2 km’lik bir kanyon içindeki şelale, 1986 yılında hizmete açılmıştır.

DUDEN MASA

Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkı’nda görülmesi gereken yerlerden en önemlisi ise günümüzden 200 yıl önce bölgede yaşayan köylüler tarafından inşa edilen Tarihi Su Değirmeni’dir. Günümüze ulaşmayı başaran su değirmeni hala kullanılabilmektedir. Özellikle şelalenin arkasında yer alan gizli mağara, ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği ve fotoğraf çektirdiği yerlerden biridir. Yaklaşık 33 hektar alana sahip olan şelale, 18 m yükseklikten dökülen suyun büyüleyici görüntüsü ile ziyaretçilerini etkiliyor.

Kursunlu

Tabiat parkı içinde yürüyüş yaparken tavşan, sincap, ağaçkakan, kaplumbağa ve diğer küçük hayvanları her an görebilme ihtimaliniz çok yüksektir. Temiz havası ve büyüleyici manzaraya sahip tabiat parkında günübirlik etkinlik ve piknik yapabilirsiniz. Ziyaretçiler için kafetaryası, restoranı, seyir terasları, oyun alanları, araç parkı ve diğer imkanlar da mevcuttur.

Kurşunlu Şelalesi her mevsim ayrı bir görsel şölen sunuyor ziyaretçilerine ama özellikle ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde ziyaret etmenizi öneririz.

Kurşunlu Şelalesi giriş ücreti 2021 yılı için;

Yetişkin 12 TL        Öğrenci 6 TL

Hergün ziyarete açık olan şelale yaz dönemi sabah 08:00 ile 19:00 arası kış dönemi ise 08:00 ile 18:00 saatleri açık.

Aşağıdaki konuma tıklayarak Kurşunlu Şelalesine ulaşabilirsiniz.

DUDEN MANZARA

Yorum Yap