Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kovada Gölü Nerede? Kovada Gölünde Kamp Yapılır Mı?

Kovada Gölü Nerede? Kovada Gölünde Kamp Yapılır Mı?

🍁 Sonbaharı seven herkesin görmesi gereken bir yer “Kovada gölü milli parkı”

Gölün etrafında yürüyüş yapıp ahşap iskelesinden ve manzara kulesinden göl manzarası izleyebileceğiniz dilerseniz göl kenarında bulunan masalarda piknik yapabileceğiniz, zengin bitki örtüsü ve yaban hayatı bulunan doğa harikası bir yer.

image00006Kovada iskele

Kovada gölü milli parkı ziyaretçi tanıtım merkezinde yaban hayvanlarını tanıtan mini bir müzede mevcut. Göl ve Milli Park ile ilgili detaylı bilgi edinebilmeniz için ziyaretçi tanıtım merkezine uğramanız yararınıza olacaktır. Burada bulunan içi doldurulmuş hayvanları (padalyaları) görerek bölgede yaşayan hayvanların bire bir görmüş gibi olacaksınız. Ziyaretçi tanıtım merkezinin girişinde ayrıca para alınmamaktadır.

Kovada Doruk

Biz sonbahar kampı yaşamak için Ekim ayını tercih ettik ve Kovada Gölü Milli Parkına sabah saatlerinde vardık, görevlilerden izin alarak günübirlik kamp alanını kullandık (tabi çadırımızı erkenden toplamak şartıyla) Çadırlarımızı kurduk, akşam yemeğimizi yedik ve güzel bir sohbetin ardından Akşam saat 22:00 civarı Doruk’u hamakta uyuttuktan sonra 23:00 civarı çadırlarımıza girdik ve yağmur yağmaya başladı o an çadırımızın tentesine düşen yağmur damlalarının sesi bizler için de ninni oldu.

KOvada Golu

Sabah erken saatlerde çadırımızın fermuarını açtığımızda bulutlu birazda sisli bol oksijenli bir sabaha uyanmanın huzuru vardı. Bu arada herhangi bir sorun yaşamadık sabaha kuru bir şekilde uyandık 🙂 Kahvaltımızın ardından gölün çevresinde kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra ve seyir terasına çıkarak sonbaharın seyrine daldık.

Kovada Karavan

Eğirdir yolu üzerinde bulunan Kovada gölü Antalya şehir merkezine yaklaşık 120 km mesafede, Isparta’ya 84 km mesafede Eğirdir’e 24 km mesafede yer almaktadır, Milli park olduğu için kamp yapmak ve avlanmak yasak fakat görevlilerden izin alabilirseniz günübirlik kullanım alanında kamp yapabilirsiniz (çadırınızı erkenden toplamak şartıyla) Su ve lavabo mevcut, araç otopark ücreti 2021 yılı fiyatı 24 TL, kişi başı ise 8 TL

KAMP MALZEMELERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYABİLİRSİNİZ

Konuma tıklayarak Kovada Gölü Milli Parkına ulaşabilirsiniz.

image00003 e1573080691301

Yorum Yap