Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Korsan Koyu Nerede ve Nasıl Gidilir? – Karaöz Mavikent

Korsan Koyu Nerede ve Nasıl Gidilir? – Karaöz Mavikent

Korsan Koyu Antalya’nın Kumluca İlçesi Mavikent Mahallesi Karaöz Mevki ile Gelidonya Feneri arasında yer almaktadır. Korsan Koyu Karaöz Sahile yaklaşık 4 km uzaklıktadır ve koya buradan sonra stabilize toprak orman yolundan gidilmektedir.

Denizi tertemiz ve turkuaz renginde, dalgasız, küçük bir girinti şeklinde iki tepe arasında kalan şirin bir plajı var. Bu plajda bir de küçük bir mağara bulunmakta. Antik çağlarda, bu bölgeler korsan kralı Zeniketes’in eline geçtiği için bu koya Korsan Koyu denilmektedir.

Korsan

🍀 Korsan Koyu son yıllarda kamp yapan kişiler arasında çok popüler olmuştur. Koya günübirlik tatilcilerde çok ilgi göstermekte.

🍀 Kamp yapmak ücretsiz

🍀 Koyun giriş kısmında duş ve wc bulunmaktadır.

🍀 En yakın market Karaöz sahilinde bulunmakta

🍀 Ayrıca hemen koyun giriş kısmında bulunan Camping yerlerinden de ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Korsan Koyu son yıllarda yazın hafta içi ve hafta sonu dahil aşırı derecede kalabalık olmakta tavsiyemiz sabah erken saatlerde gitmeniz ya da akşam üstü oraya varıp çadır kampı yapmanız olur. Burayı çok kalabalık bulursanız Karaöz Sahilinde bandında uygun fiyatlı Bungalov ya da çadır kamp alanı hizmeti sunan özel işletmeler var oraları tercih edebilirsiniz.

Korsan Koyu

Korsan Koyu yürüyüş rotası için çok uygun bir konumdadır. Korsan Koyuna girmek için gidilen stabilize yoldan devam ettiğinizde Gelidonya Feneri yürüyüş yolu başlangıç noktasına kadar aracınızla gidebilirsiniz ve patika yoldan yaklaşık 40 dk süren eşsiz manzaralı Likya Yolu etabının bir kısmını yürüyerek Gelidonya Fener’ine ulaşarak beş adalar manzarasını seyredebilirsiniz.

Korsan Koyu Antalya Merkeze 103 km, Kumluca’ya 26 km, Kemer’e 63 km, Adrasan Koyuna 20 km uzaklıktadır.

🍀Mutlaka Adrasan Sahili’nden kalkan günübirlik teknelerle Suluada tekne turu yapmalısınız…

KONUM İÇİN AŞAĞIDAKİ HARİTAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

Yorum Yap