Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kocaeli Kamp Alanları 2022

Kocaeli Kamp Alanları

🌿 Kocaeli’de kamp nerede yapılır ? Eğer doğa ile iç içe ve keyifli bir kamp geçirmek istiyorsanız, Kocaeli Kamp Alanları size en iyi kamp deneyimi için ev sahipliği yapabilir. Kocaeli bu bakımdan zengin seçeneklere sahiptir. Eğer Kocaelinde kamp yapacak yerler hakkında arayış içerisindeyseniz , şu anda tam da doğru yerdesiniz. Hadi bu konumlara bir göz atalım ;

🏕  Menekşe Yaylası Kamp Alanı

🏕 İnönü Yaylası Kamp Alanı

🏕 Kaya Üstü Yaylası Kamp Alanı

🏕 Yuvacık Barajı Kamp Alanı

🏕 Maşukiye Kamp Alanı

🏕 Kerpe Kartal Kayalıkları Kamp Alanı

🏕 Altınoluk Yaylası Kamp Alanı

🏕 Sardala Koyu Kamp Alanı

🏕 Ercova Yaylası Kamp Alanı

🏕 Bağırganlı Kamp Alanı

🏕 Serindere Kanyonu Kamp Alanı

🏕 Kirazlı Yaylası Kamp Alanı

🏕 Ballıkayalar Kamp Alanı

🏕Ormanya Kamp Alanı

🏕 Molla Yakup Çayırı Kamp Alanı

Bu konumların hepsi keyifli bir kamp deneyimi için çeşitli imkanlar sunar. Ayrı ayrı değerlendirerek hangisini seçmeniz gerektiğine karar verebilirsiniz.

Menekşe Yaylası Kamp Alanı

Kocaeli Kamp Alanları
Kocaeli Kamp Alanları

🌿 Menekşe Yaylası Kamp Alanı, Yuvacık bölgesinde kalmaktadır. Şehir merkezine 30 kilometre olmasıyla ulaşım oldukça kolaydır. Trekking aktiviteleri yapabileceğiniz bu bölge aynı zamanda kamp için de uygundur. Çam, gürgen ve kayın ağaçlarının altında çadırınızı atabilir, ferahlatıcı birkaç gün geçirebilirsiniz.

Ancak bölgede gölge olmadığını önceden bilmeniz gerekir. Bu nedenle özellikle gündüz zamanları sıcak olabilir. Geceleri de soğuk olabilmektedir. Dolayısıyla gelmeye karar verirseniz gecelere hazırlıklı olmanız ve sıcak tutacak şeyler getirmeniz önerilir.

Burada kontrollü bir şekilde ateş yakmanız ve etrafında zaman geçirmeniz mümkündür. Kamp alanı ücretsiz olup restoran yoktur. Dolayısıyla gelmeden önce tüm gereksinimlerinizi karşılamanız önerilir. Buna rağmen sahip olduğu atmosfer ile İzmit kamp alanları içinde yer almaktadır.

İnönü Yaylası Kamp Alanı

İnönü Yaylası Kamp Alanı
İnönü Yaylası Kamp Alanı

🌿 İnönü Yaylası Kocaeli’de en popüler yaylalardan bir tanesidir. 1130 metrelik rakımda olup şehir merkezine yaklaşık olarak 30 ile 35 dakika mesafesi yer almaktadır. Ulaşım bu nedenle sorun değildir. Yemyeşil doğası ile bir oksijen deposu olan bölge ferahlatıcı bir yapıya sahiptir.

Bölgede kontrolü bir şekilde ateş yakabileceğiniz alanlar vardır. Etrafta bunun için yakacak temin edebileceğiniz yerler olduğu sorun yaşamamanız olasıdır. Düz alanlar fazla olduğu için çadırınızı kurabileceğiniz birçok yer vardır.

Yakınlarında yer alan köyden yiyecek-içecek gereksinimlerinizi karşılamanız mümkündür. Kocaeli ücretsiz kamp alanları içinde yer almaktadır.

Kaya Üstü Yaylası Kamp Alanı

Kaya Üstü Yaylası Kamp Alanı
Kaya Üstü Yaylası Kamp Alanı

🌿 Bünyesinde çok sayıda doğal güzellik bulunduran Kaya Üstü Yaylası, kamp için düşünebileceğiniz adreslerden bir diğeridir. Yakınlarında köy olduğu için buradan yiyecek ve içecek gereksinimlerini karşılamanız mümkündür.

Ancak hazırlıklı olmanız yine de tavsiye edilir. Gece ağaçların arasından yıldızları izleyebileceğiniz bu bölge oldukça güzel bir kamp alanıdır.

Yuvacık Barajı Kamp Alanı

Yuvacık Barajı Kamp Alanı
Yuvacık Barajı Kamp Alanı

🌿 Yuvacık, şehir merkezine sadece 30 dakika uzakta bulunmaktadır. Bu bakımdan ulaşım da sorunsuzdur. Başiskele üzerinden, yakınlarına dek toplu taşıma vardır. Kocaeli kamp alanları içinde uzun yeşil ağaçların arasında yürüyüş yapma olanağı sunar.

Ahşap evlerin yanı sıra piknik ve mangal alanları yer almaktadır. Göl kenarında büyüleyici bir manzaraya sahip olan Yuvacık kamp için değerlendirebileceğiniz bir yerdir. Bölgede gereksinimlerinizi karşılayabileceğiniz yerler de mevcuttur.

Maşukiye Kamp Alanı

Maşukiye Kamp Alanı
Maşukiye Kamp Alanı

🌿 Yazın yeşil kışın ise kızıl bir renge bürünen Maşukiye, kamp için değerlendirebileceğiniz yerlerden bir tanesidir. Şehir merkezine 21 kilometre olduğu için ulaşım sorunsuz olarak yapılabilir. Uzun yürüyüşlerin mümkün olduğu Maşukiye, Sapanca Gölü’ne eşsiz bir manzara sunar.

Eğer kamp yapmak isterseniz uygun yerleri de vardır. Üstelik kişisel ihtiyaçlarınız için çevresindeki tesislerden karşılamanız da mümkündür. Kontrollü ateş yakmak mümkün olmakla birlikte yakacak bulma konusunda sorun yaşayabilirsiniz.

Kerpe Kartal Kayalıkları Kamp Alanı

Kerpe Kartal Kayalıkları Kamp Alanı
Kerpe Kartal Kayalıkları Kamp Alanı

🌿 İzmit kamp alanları bakımından zengin bir coğrafyaya sahiptir. Eğer potansiyel destinasyonlarınızı inceliyorsanız, Kerpe Kartal Kayalıkları da bunlardan bir tanesidir. Şehir merkezine 76 kilometre mesafede olsa da toplu taşıma kullanarak yakınlarına kadar ulaşabileceğiniz bir yerdedir. Ulaşım da bu nedenle problemsiz olarak yapılabilir.

Dev kayalıkların olduğu Kerpe Tepe Karadeniz’e kıyısı olan bir yerdir. Bu nedenle Karadeniz’in soğuk sularına girebileceğiniz bir yerdir. Ancak dikkatli elden bırakmamanız şarttır. Ayrıca çam ormanlarının ferahlığı da tecrübe edebilirsiniz.

Kontrollü bir şekilde ateş yakmanızın mümkün olduğu bu alan, İzmit kamp alanları listenize ekleyebileceğiniz bir yerdir. Gereksinimlerinizi de Kerpe ilçe merkezinde ve benzin istasyonlarında karşılamanız mümkündür.

Altınoluk Yaylası Kamp Alanı

Altınoluk Yaylası Kamp alanı
Altınoluk Yaylası Kamp alanı

🌿 Altınoluk Yaylası asırlık meşe ağaçları, kekik kokusu,   sakin ve huzurlu yapısıyla mükemmel bir kamp alanı sunar. Merkeze yaklaşık olarak 1 saat olduğu için İzmit kamp alanları arasında ulaşımı zorlanmadan yapabileceğiniz bir yerdir.

Diğer yaylalara göre daha ılık olsa da özellikle rüzgarı rahatsız edebilir. Bu nedenle dikkat olmanız ve önlem almanız tavsiye edilir. Yürüyüş parkurları ve kontrollü ateş yakılabilir alanlar mevcuttur. Ancak yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılamak için market, restoran bulunmamaktadır. Bu nedenle önceden temin etmeniz önerilmektedir.

Sardala Koyu Kamp Alanı

Sardala Koyu Kamp Alanı
Sardala Koyu Kamp Alanı

🌿 Sardala Koyu kamp için mükemmel bir tabiata sahiptir. Kandıra’ya bağlı olan bu konuma kolay bir şekilde ulaşmanız mümkündür. Kandıra kamp alanları içinde yer almakta olup mangal yapabileceğiniz, ateş yakabileceğiniz bir yerdir.

Bu nedenle gece denizi izlerken ateş yakabileceğiniz ve güzel zaman harcayabileceğiniz bir bölgedir. Suları serin olduğu için yaz aylarında serinleyebilirsiniz. Ancak buraya gelmek istiyorsanız en yakın marketin 6 kilometre olduğunu unutmamanız gerekir.

Bu nedenle gelmeden önce tüm yiyecek ve içecek gereksinimlerinizi karşılamanız ve 2 kere de kontrol etmeniz tavsiye edilir. arıcılık

Ercova Yaylası Kamp Alanı

Ercova Yaylası Kamp Alanı
Ercova Yaylası Kamp Alanı

🌿 Ercova Yaylası diğer kamp alanlarına daha göre daha sessiz sakin bir yapıya sahiptir. Uzun yürüyüşlü turlar yapabileceğiniz kamp alanına giriş ücretsizdir. Kocaeli Kamp Alanları arasında özellikle bahar ve yaz aylarında tercih edilir. Zira kış aylarında kar altında kalır. Ulaşım bu nedenle oldukça zordur.

Bölgede market ve restoran olmadığı için yiyecek ve içecek gereksinimlerinizi önceden karşılamanız önerilir. Ayrıca kontrollü bir şekilde ateş yakmak ve karavan kurmak için yerleri de mevcuttur.

Bağırganlı Kamp Alanı

Bağırganlı Kamp Alanı
Bağırganlı Kamp Alanı

🌿 Kandıra kamp alanı seçenekleri arasında olan Bağırganlı, Kandıra ilçesine 16 kilometre mesafede bulunmaktadır. Şehir merkezi ise 72 kilometrede ye almaktadır. Ancak toplu taşıma ile ulaşım olduğu için bir ulaşım sorunu yoktur. Sahil kenarında büyüleyici bir manzarası vardır.

Doğaseverlere aradıkları olanakları sunan bu koyda kendinizi sularına bırakarak yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz. Ancak kayalıklara dikkat etmeniz tavsiye edilir. Kamp için uygun alanları mevcut olup ücretsizdir. Kontrollü ateş de yakılabilir.

Elektrik, çeşme, market ve restoran gibi gereksinimleri plaja yakın olan tesislerden gerçekleştirmeniz mümkündür.

Serindere Kanyonu Kamp Alanı

Serindere Kanyonu Kamp Alanı
Serindere Kanyonu Kamp Alanı

🌿 Ormanın içinde büyüleyici bir manzarası olan Serindere, İzmit kamp alanları içinde değerlendirmeniz önerilen yerlerden bir tanesidir. Şehir merkezine 26 kilometre uzaklıkta olup toplu taşıma yakın mesafesinden geçer. Kampın yanı sıra trekking, hiking gibi etkinlikler de yapılabilir.

İçinde 6 adet şelale bulunan Serindere yeşil ve mavinin birleştiği bir doğaya sahiptir. Bu bakımdan büyüleyici bir yapıya sahiptir. Yüzme alanları mevcut olup kontrollü ateş yakılabilir. Ancak alanda market ve restoran olmadığı için yiyecek ve içecek ihtiyaçları önceden karşılanmalıdır.

Kirazlı Yaylası Kamp Alanı

Kirazlı Yaylası Kamp Alanı
Kirazlı Yaylası Kamp Alanı

🌿 Kamp yapmak istiyorsanız, Kocaeli’de tercih edebileceğiniz yerlerin sayısı oldukça fazladır. Kirazlı Yaylası da bunlar arasındadır. Maşukiye’nin önemli yaylalarından bir tanesi olup merkeze 20 kilometre mesafede yer almaktadır. Bu bakımdan toplu taşıma ile yakınlarına kadar gitmeniz mümkündür.

İzmit kamp alanları içinde Sapanca Gölü ve İzmit Körfezi’ni izleyebileceğiniz bu bölge, herkesi kendine hayran bırakan bir manzaraya sahiptir. Kontrollü ateş yakılabilmekte olup alanda restoran ve market yer almamaktadır. Bu nedenle yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı önceden tamamlayarak gelmeniz tavsiye edilmektedir.

Ballıkayalar Kamp Alanı

Ballıkayalar Kamp Alanı
Ballıkayalar Kamp Alanı

🌿 Ballıkayalar, Kocaeli Kamp Yerleri 2022 neresi diyenler için seçeneklerden bir tanesidir. Gebze’nin hemen arkasında bir sit alanı olup merkeze 50 kilometre gibi yakın bir mesafesidir. Bu açıdan toplu taşıma kullanarak yakınlarına kadar gelebilirsiniz.

Kendinizi bir anda dereli ve ağaçlı bir kanyonda bulacağınız Ballıkayalar, piknik ve kamp için uygun bir alandır. Yaya girişi ücretsiz olmakla birlikte otomobil girişi ücrete tabidir. Bölgeye gelmeden önce tüm gereksinimlerinizi karşılamanız tavsiye edilir.

Ancak yine de yakında bulunan köyden yiyecek ve içecek gereksinimleri karşılanabilir.

Ormanya Kamp Alanı

Ormanya Kamp Alanı
Ormanya Kamp Alanı

🌿 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 4,000 dönümlük bir araziye kurulan Ormanya Avrupa’nın birinci, dünyanın ise üçüncü büyük doğal yaşam yeridir. Şehir merkezine 20 kilometre mesafede bulunmakta olup ulaşım sorunsuz şekilde yapılabilmektedir.

İçinde birçok kanatlı, sürüngen ve memeli hayvan yer aldığı bir yapısı vardır. Kamp alanlarının dışında bisiklet ve trekking yapabileceğiniz, uygun alanları da mevcuttur.

Elektrik ve aydınlatma mevcut olup konaklama ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilebilir. Güvenlik 7 gün 24 saat mevcut olup semaver kullanımı, ateş yakma ve mangal yasaktır. Sahip olduğu tüm güzellikleri ile Kocaeli kamp alanları içindedir.

Molla Yakup Çayırı Kamp Alanı

Molla Yakup Çayırı Kamp Alanı
Molla Yakup Çayırı Kamp Alanı

🌿 İzmit’e bir saatlik mesafede bulunan Molla Yakup, Karatepe mevkisinde kalmaktadır. Ulaşım bu nedenle oldukça kolaydır. Doğanın seslerini duyabileceğiniz bu ortam birçok kişi tarafından tercih edilmediği için sakin bir yapısı vardır.

Kışın kar yağdığında 2 metreyi bulabildiği için dikkatli olmanız şarttır. Geceleri de oldukça serin olabilmektedir. Aynı zamanda ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz yerler de yoktur. Dolayısıyla gelirken bu gibi konulara hazırlıklı olmanız şarttır. Çadır kurmak ve kontrollü bir şekilde ateş yakmak mümkündür.

Kocaeli Kamp Alanları

İzmit Kamp Alanları

 

🌿 İlginizi çekebilecek içeriklerimiz 🌿

Sapanca Bungalov Evleri

Bursa Kamp Yerleri

Bolu Kamp Yerleri

Kapadokya Kamp Yerleri

Adrasan Kamp Yerleri

Kesfihuzur Ailesi Kimdir? Kesfihuzur Kimdir?

KesfiHuzur Anasayfa

Yorum Yap