Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kesfihuzur Ailesi Kimdir? Kesfihuzur Kimdir?

Kesfihuzur Ailesi Kimdir? Kesfihuzur Kimdir?

İnsanoğlu, yüzyıllardır keşfetmeye doyamaz. Bıkmaz, yorulmaz keşfetmekten. Hep bir arayış içerisindedir. Yaşadığı dünyayı yaşanabilir kılmak, hayattan tat almaya, belki bir çözüm, belki bir kaçış… Bahanesi çoktur keşfetmek için. Her bir keşif; kaşife yeni kapıları açar. Her keşif yaşamdaki bir sırrın açığa çıkmasıdır. Kimi özel kalsın ister: ‘Bana ait olsun!’ Kimi ise paylaşmayı ister sırra ortak etmek için.

Günümüz teknolojisinde sosyal medyada yaşadığı coğrafyanın kaşifi olan ve sırlarını takipçileri ile paylaşan çekirdek bir aile tanıyoruz. Baba, anne ve biri erkek diğeri kız iki çocuk… Kendilerine Keşfihuzur diyorlar. Keşfettikçe huzur bulan bir aile… Kesfihuzur kimdir?
Nurullah Karakullukçu 36 yaşında kamuda memur. Ülkemizin cennet şehirlerinden, Atatürk’ün ‘Hiç şüphesiz ki dünyanın en güzel yeridir’’ dediği Antalya’ya atanmış. Eşi Lale Özge hanım öğretmen. Dünyalar tatlısı yakışıklı Doruk evin küçük erkeği ve aileye yeni katılan kız kardeşi Nil’in abisi.

Canada Otel

Kesfihuzur ailesi hayatı, doğayı keşfetmek için bir yolculuğa çıkmışlar. Yaşadıkları şehri karış karış gezen enerjik ve tatlı bir aile. Yıllardır bu cennet şehirde yaşayıp da merkezinden ayrılmamış, betonların arasına sıkışmış kalmış etten kemikten robotların kıskanacağı bir serüvenleri var. Nurullah sosyal medya ile içli dışlı., Aynı zamanda iyi de bir fotoğrafçı. Bilgisayarı, video düzenlemelerini profesyonelce yapabiliyor. Bu yeteneklerini kullanarak ailesiyle birlikte gezip gördüğü yerleri fotoğraflayıp gezi yazılarıyla birlikte instagram isimli sosyal medya platformuna aktarmış. Zamanla bu platform büyüyerek bugün için 70 binden fazla kişiye ulaşmış durumda.

Bu serüvenini şöyle anlatıyor bize Nurullah: ‘’Dünyaya belki de bir kez geliyoruz. Bir şansımız var keşfetmek, eğlenmek için. Betonlar arasında gri bir hayat yaşamaktansa, toprağa ayak basmak, enerji almak, pozitif olmak, temiz oksijene kavuşmaktı amacım. Bunu ailemle yapmak ve doğayı keşfettiği için mutlu olan eşim ve çocuklarımla yapmak ayrı bir ayrıcalık oldu benim için.’’

Karavan

‘’Bilgi güçtür, paylaştıkça büyür’’ Sadece Antalya ile sınırlı kalmaz Kesfihuzur ailesi Senelik izinlerinde başka illere de giderler. Hatta zaman zaman karavan kiralayıp yolculuklarına kaplumbağa misali evleri sırtlarında devam ederler. Gittikleri yerleri fotoğraflayıp, videoya alır ve onu sosyal medyada paylaşırlar. Tabi bu içeriklerin altındaki yorumlar: ‘Ne muhteşem bir yer, neresi burası? biz de gitmek istiyoruz…’ şeklinde güzel dönütler halinde oluyor.

Gezip görüp keşfedip bu bilgiyi paylaşmak, insanlara faydalı olmak isterken kendilerine de faydası olmuş elbet. Çığ gibi büyüyen ve büyümeye devam eden bir serüven. Nurullah: Keşfettikçe yeni şeyler öğrendik, öğrendikçe paylaştık, paylaştıkça büyüdük ve güçlendik’’ diyor.

kesfihuzur ailesi
kesfihuzur ailesi

‘’Takipçilerimizle aile gibiyiz’’
Siz hiç yetmiş bin kişilik çekirdek aile gördünüz mü? Ve her geçen gün büyüyen bir çekirdek aile. Türkiye’nin neresine giderse gitsinler Kesfihuzur ailesine açılacak bir kapı var. Ve o kapıların ardında sanki her gün görüşüyormuşçasına taze bir samimiyet var. Sosyal medyada bunu başarabilmek gerçekten çok önemli. Tanımadığınız insanlarla aile gibi olabilmek. Art niyetsiz ve doğal insanların yapabileceği bir şey bu. Keşfetmek, kaşif olmak isteyenlere de Kesfihuzur ailesi şu mesajı gönderiyor: Ailecek Huzuru Keşfetmeye ya da Keşfedilmiş Huzurlu Yerlere!

✍️ Bizi kaleme alan Hasan HAN’a teşekkürler…

kesfihuzur

 

🌿 İlginizi çekebilecek içeriklerimiz 🌿

Köprülü Kanyon Ecofamily Park Nerede? Kesfihuzur

Yuvarlakçay Defne Restaurant Nerede?

Kovada Gölü Nerede?  Kovada Gölünde Kamp Yapılır Mı?

Kocaçay Şelalesi Nerede Nasıl Gidilir? – Ekşili Göleti / Döşemealtı / Antalya

Bebekle Kamp Nasıl Yapılır? Bebekle Kamp Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Antalya Kamp Yerleri – Antalya Ücretli ve Ücretsiz Kamp Alanları

 

Yorum Yap