Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Karadere Göleti Nerede Nasıl Gidilir? – Konyaaltı Antalya

Karadere Göleti Nerede Nasıl Gidilir? – Konyaaltı Antalya

🌲 Keşfihuzur ailesi olarak pandemi günlerinde kendimizi doğaya, dağlara hatta ana yoldan ayrılarak ara toprak yollara daha çok atar olduk, Saklıkent Kayak Merkezi yolu üzerinde ‘’Seklik’’ mevkisi yakınlarında Karadere Göleti olduğunu duyunca bir de biz gidelim görelim istedik.

🌲 Seklik tabelasını gördüğümüz yerden sol tarafa giden toprak yola girdik yaklaşık 3 km gitmiştik ki Feslikan yaylası zirvesinde bulunan karlı dağların önünde Karadere göletini gördük, manzara muazzamdı ve hiç düşünmeden aracımızı park ettik, hemen müsait bir noktaya masamızı kurduk manzaranın tadını çay ve atıştırmalıklarımızla beraber çıkardık.

🌲 İlkbahar mevsiminin gelmesi ile gölde doluluk oranı en üst seviyede, 1100 rakımlı gölete güneşli bir günde gittiğiniz takdirde Feslikan yaylasının zirvesinde ve Saklıkent Kayak Merkezinin zirvesindeki karları gölün bulunduğu konumdan görerek eşsiz manzaralara şahit olabilirsiniz.

KARADERE HATIRASI

Kısa kısa bilgiler vermek gerekirse;

🌲Göl kenarına inmek için kısa bir patika yoldan inmeniz gerekiyor.

🌲Göl çevresinde yürüyüş yapabilirsiniz.

🌲Yakınlarda işletme ya da market yok tüm malzemelerinizi yanınızda götürmelisiniz.

🌲Gölün seyir terası kısmına varmadan sağ tarafta bulunan düzlük alanda kamp yapılabilir.

🌲Kontrollü ateş yakılabilir.

🌲Balık tutmak yasak.

🌲Eğer kanonuz varsa kano turu yapabilirsiniz.

🌲Telefon çekiyor internet kısmen

🌲Duş, lavabo ve wc yok

🌲Çeşme yakınlarda yok ama dağlardan gelen serin dere suyunu kullanabilirsiniz.

🌲 Rakım 1100 – Antalya merkeze 45 km mesafede yol 1 saat sürmekte.

🌲2013 yılında Karadere üzerinde yapımına başlanan baraj inşaatı 2016 yılında tamamlanmış. Karadere barajındaki su tarım alanlarının sulanması ve yangın söndürme amacına yönelik kullanılmaktadır.

KAMP YERI

NASIL GİDERİM?

🌲Karadere Göleti Antalya ili Konyaaltı ilçesinde Doyran Mahallesi ile Çağlarca Mahallesi arasında yer almaktadır.  Antalya şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 45 km ve yol 1 saat sürüyor.

🌲Haritalara Konyaaltı Karadere Göleti yazdığınızda çıkan konum doğru göstermektedir.

🌲Basit bir yol tarifi vermek gerekirse; Doyran Göleti tarafından Saklıkent Kayak Merkezine giden yolu takip ediyoruz, Kayak merkezine yaklaşık 10 km mesafe kala ‘’Seklik’’ mevkiine ulaştığınızda tam da tabelayı gördüğünüz yerden sol tarafa toprak yola giriyorsunuz ve 3 km daha devam ettiğinizde gölete varıyorsunuz. Yol tamamen toprak fakat düzgün her araç rahatlıkla gidebilir.

KARADERE GÖLETİ İLE İLGİLİ YOUTUBE VİDEOMUZU BURAYA TIKLAYARAK İZLEYEBİLİRSİNİZ

Yorum Yap