Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Gelin Şelalesi ve Gökbüvet Şelalesi Nerede Nasıl Gidilir?

Gelin Şelalesi ve Gökbüvet Şelalesi Nerede? Gelin Şelalesi ve Gökbüvet Şelalesi Yol Tarifi

Doğal güzellikleri ile adeta cennet olan Antalya’da her geçen gün yeni yeni el değmemiş doğal yerler keşfediliyor bunlardan en sonuncusu ise Serik İlçesine bağlı Gökçepınar Köyünde Karapınar Vadisi içinde yer alan halk dilinde Gelin Şelalesi ve o şelalenin suyu ile beslenen doğal havuz olan Viking havuzu vadinin derinliklerinde bakirliğini günümüze kadar koruyan bir yer. Bu şelalenin yukarısında ise Etler Köyünde yer alan Etler Şelalesi bulunmakta.

9AAC96E9 EA58 46C9 814F E86EBEC0FD73

Gelin Şelalesinin yaklaşık 1 km ilerisinde Etler Şelalesinden beslenen ve oldukça büyük bir doğal havuz yer alıyor. Bu havuza akan su da biraz yüksekten akıyor onun adı da  Gökbüvet Şelalesi. Havuzun kenarında da küçük bir mağara var Mağaranın üstünden havuza sular damlamakta ve görülmeye değer harika bir manzarası var. Tamamen gizli tabiri caizse doğanın kalbinde çok güzel bir bölge.

Viking Havuzu

Gelin Şelalesinden Gökbüvet Şelalesine gidebilmek için dere kenarından kayaların üstünden yer yer de suyun içinden geçerek hafif zorlu bir patika yoldan yaklaşık 20 dakikalık yürüyüşle ulaşılıyor. Bu yolu yürürken ayağınızı saran bot ile veya sağlam bir ayakkabı ile yürümekte fayda malum bölge vadi içinde yer aldığı için telefon ve internet çekmiyor olası bir ayak burkulması gibi kazaların yaşanmasını istemeyiz.

Gokbuvet

Bölgeye ulaşım Serik merkezden devam ederek Akbaş Göleti istikametine doğru yapılıyor ve burada Akbaş Göletini besleyen dereyi takip ederek vadiye ulaşabilir ve doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. Son 5,5 km toprak yol her araç gidebilir fakat son 1 km yol bir hayli bozuluyor altı alçak arabalar dikkatli bir şekilde gidebilirler.

Gelin Selalesi

Kısa Kısa bilgiler vermek gerekirse;

✅ Çeşme, elektrik yok.

✅ Kamp yapılabilir.

✅ Herhangi bir işletme mekan yok.

✅ Telefon internet kısmen çekiyor.

✅ Lütfen ama lütfen yanınızda getirdiğiniz eşyaların atıklarını geri götürmeyi unutmayınız.

KAMP MALZEMLERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYABİLİRSİNİZ

Doğa hepimizin ona sahip çıkalım yeni nesiller ve çocuklarımıza olduğu gibi aktaralım…

Sevgiler…

Dogal Havuz Gokbuvet 1 Doga Yuruyusu

Yorum Yap