Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Düden Şelalesi Nerede – Düden Şelalesi Giriş Ücreti

Düden Şelalesi Nerede – Düden Şelalesi Giriş Ücreti

Düden Şelalesi Yol Tarifi

💚 Düden şelalesi Antalya’nın en bilindik şelalelerinden birisidir. Dünyanın dört bir yerinden merak edip ziyaretine gelen turistler ile dolup taşmaktadır.

💚 Düden Şelalesi, Kepez İlçe sınırları içerisinde, Varsak Mahallesi’nde bulunmakta, çeşitli kaynaklarda İskender Şelalesi ve Yukarı Düden Şelalesi olarak da geçmektedir. Aynı zamanda halk arasında Düdenbaşı Şelalesi diyenler de vardır.

DUDEN 2

💚 Eski Antalya-Burdur yolunun 28’inci kilometresinde Kırkgözler’in 30’ncu kilometresinde Pınarbaşı adında iki büyük karstik kaynak çıkmaktadır. Suyu bol bu iki nehir kısa bir akıştan sonra birleşerek Bıyıklı Düdeni içinde kaybolur. Bıyıklı Düdeni’nde kaybolan su 14 kilometre kadar yerin altında gittikten sonra Varsak Çöküntüsü’nün bir ucundan çıkar, çok kısa bir akıştan sonra çöküntünün öbür ucundan tekrar batarak Varsak’ta kaybolan su iki kilometre kadar yeraltı akışından sonra Düdenbaşı’nda yeryüzüne çıkmaktadır.

💚 Düden şelalesinin suyu yaklaşık 15 km uzaklıkta bulunan Lara-Düden parkta bulunan falezlerden yaklaşık 50 metre yükseklikten büyük bir gürültü ve güzel görsellikle eşliğinde denize dökülmektedir.

DUDEN 1

💚 Şelalenin girişinde develere binip güzel bir anı fotoğrafı çekebilirsiniz. Şelalenin içerisinde Hediyelik eşya satan dükkanlar ve yemek yerleri oldukça fazladır ve içerisinde Gençlik Parkı da bulunmaktadır.

💚 Şelale Alanına giriş ücreti sembolik olarak kişi başı 3 TL dir, Müze Kartı geçerli değildir.

💚 Varsak’a 1 kilometre mesafedeki şelale, Antalya Merkez’e de 10 kilometre mesafede bulunmaktadır.

Konum için aşağıdaki haritaya tıklayabilirsiniz.

 

Yorum Yap