Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Antalya Gizli Koya Nasıl Gidilir? Rus Koyu -Kemer Beldibi Gizli Koy Yol Tarifi

Antalya Gizli Koya Nasıl Gidilir? Rus Koyu -Kemer Beldibi Gizli Koy Yol Tarifi 

Antalya’da şehir merkezine yakın küçük bir koy’da denize girmek istiyorsanız; “Gizli Koy” tam aradığınız yer.

Tabi burada geçen yıllarda kimsecikler yoktu adının hakkını veriyordu aktif olarak kullanılan bir yolu olmadığı için gayet gizli bir yerdi. Zamanla keşfedildi artık kalabalık olmaya başladı.

Gizli Koy Genel

Buraya gitmek isteyenlere en önemli tavsiyemiz hafta içi gitmeleri olur eğer hafta sonu gidecekler için sabah erken saatlerde gitmelerini öneririz.

Gizli Koy ile ilgili kısa kısa bilgiler verecek olursak;

⛺ Koy’da kamp yapılabilir.

⛺ Plajın geneli kum ağırlıklı.

⛺ Her hangi bir işletme yok.

⛺ Su, lavabo, duş yok.

⛺ Telefon ve İnternet çekiyor.

⛺ Piknik yapılabilir.

Gizli Koy ust Taraf

Plaj kumu içerisinde kamp yapmak istemeyenler için patikadan aşağı inmeden birkaç metre ileride sağ tarafta bulunan ağaçlık düz alanda manzaraya hakim noktaya çadırlarını kurabilirler ve serinlemek istedikleri zaman aşağıya inip denize girebilirler.

Ulaşım için yol tarifini bırakıyorum ayrıca aşağıdaki haritaya tıklayarak da Gizli Koy’a ulaşabilirsiniz.

📌 Antalya şehir merkezine yaklaşık 28 km mesafede bulanan Gizli Koy’a gitmek için Kemer istikametine doğru yola çıkıyoruz, Sarısu mevkiinden sonra 3 tane tünelden geçiyoruz 3. tüneli geçtikten sonra ki ilk kavşaktan U yaparak tekrar Antalya istikametine doğru gidiyoruz hatta bu kavşakta Jandarma Karakolu var sağ tarafınızda kalacak. Yaklaşık 500 metre sonra tünele girmeden sağa bir yol var eski Antalya yolu oraya giriyoruz, kısa mesafe sonra karşımıza eski Çamdağ tüneli çıkıyor tüneli geçtikten sonra hemen sağ tarafta bulunan dik patikadan aşağı inildiğinde Gizli Koy karşınızda.

WhatsApp Image 2022 07 14 at 21.12.40

Not: En son gittiğimizde Çamdağ tüneline varmadan yolu dubalarla kapatmışlardı, aracınızı bu noktaya park ederek kısa bir yürüyüşün ardından Gizli Koy’a ulaşabilirsiniz. (2022)

Aşağıdaki haritaya tıklayarak da Gizli Koy’a ulaşabilirsiniz.

 

Yorum Yap